Θύματα, ένας μαθητής και ένας 48χρονος άντρας
Συγκλονισμένη είναι η κοινωνία του νησιού από τις δύο αυτοκτονίες που σημειώθηκαν την Τετάρτη.
Η πρώτη σημειώθηκε στη Σκοπή Σητείας, όπου ένας μαθητής αυτοπυροβολήθηκε. Σύμφωνα με πληροφορίες δίπλα στον νεαρό βρέθηκε ένα σημείωμα που παραπέμπει σε ερωτική απογοήτευση που βίωνε ο μαθητής.
Σε περιοχή του Δήμου Χερσονήσουν, βρέθηκε ένας 48χρονος άντρας, με τους αστυνομικούς να δηλώνουν σοκαρισμένοι από το λουτρό αίματος. Πηγές αναφέρουν ότι πιθανότατα ο άτυχος 48χρονος είχε πιεστεί τον τελευταίο καιρό λόγω οικονομικών προβλημάτων.